enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85

Haluk Levent Meritta’ya destek vermeye devam ediyor

Haluk Levent Meritta’ya destek vermeye devam ediyor
WWW.KKTCNEWS.NET
14.09.2023 17:27
0
A+
A-

Ahbap Derneği Başkanı ve sanatçı Haluk Levent, Merit International Otelleri’nin sosyal sorumluluk projesi olarak 2018 yılından bu yana hizmet veren Meritta Deniz Kaplumbağaları Rehabilitasyon Merkezi’ne destek vermeye devam ediyor.

İlk kez 2019 yılında merkezi ziyaret eden Haluk Levent, geçtiğimiz günlerdeki Kıbrıs ziyareti sırasında yeniden Merkeze gelerek 2019’dan bu yana yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Doğaya ve hayvanlara yapılan iyileştirici her dokunuşun yanında olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Levent, ilk ziyaretinden bu yana yapılan çalışmaları takdir ettiğini dile getirdi.

Merit International Otelleri Sosyal Sorumluluk Projeleri Müdürü Silem Sargın Kara’nın eşlik ettiği ziyarette Levent, tedavi altındaki 8 kaplumbağanın iyileşme süreçleri hakkında da bilgi aldı.

WWW.KKTCNEWS.NET

Haluk Levent’in, bir gün önce boğulma şüphesiyle merkeze getirilen yeşil deniz kaplumbağasıyla yakından ilgilenmesi üzerine, kaplumbağayı bulan balıkçı Levent Çiftçi tarafından kaplumbağaya “Haluk Levent” ismi verildi.

Kendi ismi ile merkezde tedavi altında olan kaplumbağanın, iyileştikten sonra doğal yaşam alanına bırakılacağı gün de yanında olacağını belirten Levent, en kısa sürede eski sağlığına kavuşmasını temenni etti.

-Kara: “Yaralı hayvan bakım kapasitesi artırıldı”

Meritta Deniz Kaplumbağaları Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşanan gelişmelere değinen Sargın Kara, Haluk Levent’in ilk ziyaretinde 15 olan yaralı hayvan bakım kapasitesinin bugün 25’e yükseldiğini kaydetti.

Kapasite artışına duyulan ihtiyaca vurgu yapan Kara, bunun en büyük sebeplerinden birinin yaralı kaplumbağa ihbarlarında yaşanan artış olduğuna dikkat çekti.

Kara, “İhbarlardaki artış her ne kadar üzücü olsa da bu durum kaplumbağalarla ilgili yaptığımız farkındalık çalışmalarından başarılı sonuçlar elde ettiğimizin bir göstergesidir” dedi.

Gerek balıkçılara verilen eğitimler ve merkeze yapılan ziyaretlerdeki bilgilendirmeler, gerekse ünlülerin merkeze verdiği destekler sayesinde toplumsal bilincin artırılmasına katkı sağlandığını kaydeden Kara, artık daha fazla hasta ve yaralı kaplumbağaya ulaşabildiklerini sözlerine ekledi.

WWW.KKTCNEWS.NET
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.