enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,6099
EURO
34,7748
ALTIN
2.484,37
BIST
9.693,46

Taçoy’dan Prim Desteği Açıklaması

Taçoy’dan Prim Desteği Açıklaması
WWW.KKTCNEWS.NET
04.01.2023 16:57
0
A+
A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, işveren prim desteği konusunda açıklamada bulunarak, “Üreticilerin yanı sıra diğer sektörler de kapsama dahil edilecek” diye konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, işveren prim desteği konusunda farklı yorumlar yapıldığını ve konunun özünden uzaklaşmaya başladığına işaret ederek, yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için açıklama yapmak gereği duyduğunu vurguladı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda gerçekleşen görüşmelerde konunun gündeme geldiğini ve taraflarla istişarede bulunduklarını ifade eden Taçoy, hareket noktası oluşturacak bir modelin ortaya çıkmış olduğunu kaydetti.

Taçoy, sicil kayıtları esas alınmak kaydıyla, işverenlere 10 çalışana kadar prim desteği sağlanmasının konuşulduğunu belirterek, bu konuda bakanlık olarak çalışma başlattıklarını açıkladı.

WWW.KKTCNEWS.NET

Prim desteğinin başta üreticiler olmak üzere yüzde 50 oranına kadar yapılmasının da ele alındığını kaydeden Taçoy, taraflarla vardıkları uzlaşı noktası çerçevesinde çalışmalarına devam ettiklerini, belli bir aşamaya gelindiğinde Bakanlar Kurulu’na bilgi verilerek ayrıntıların kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti.

WWW.KKTCNEWS.NET
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.