enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,3154
EURO
35,0650
ALTIN
2.427,38
BIST
10.494,93

Tapu’da dijital dönüşüm

Tapu’da dijital dönüşüm
WWW.KKTCNEWS.NET
11.11.2022 14:28
0
A+
A-

İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, dijital dönüşüm programı çerçevesinde, E-Nüfus-E-Kimlik sistemlerinin yenilendiğini, muhaceret işlemlerinde, tapu işlemlerinde önemli dijitalleşme çalışmalarına başlatıldığını belirtti.

Kamuda uzun kuyrukların oluşmasına ve vatandaşların hizmet alımında yaşadıkları aksaklıkların önüne geçecek ciddi adımları atmaya devam ettiklerine işaret eden Öztürkler, “Bugün, dijital dönüşüm programımız çerçevesinde ‘Yabancıların Taşınmaz Mal Alım Birimine’ yapacakları başvuruları, bakanlığa gelmeden dijital ortamda online olarak yapabilmelerini sağlayacak yazılımlarımız tamamlandı. İnsanlarımızın daha hızlı ve daha verimli hizmet alması adına bakanlık uhdesindeki tüm bölümlerde dijital dönüşümü sağlamak hedefiyle çalışıyoruz. 14 Kasım Pazartesi itibariyle de yabancıların taşınmaz mal başvurularını online olarak yapabilecekleri sistemleri devreye koyuyoruz” dedi.

Dijital dönüşüm programı çerçevesinde bakanlığın tüm birimlerinde azami bir dönüşüm sağlanması için çalışmaların devam ettiğini ifade eden Öztürkler, dijital dönüşüm çalışmaları kapsamında uygulamaya koyacakları “yabancıların taşınmaz mal alım başvurularının” nasıl yapılacağı konusunda detaylı bilginin 14 Kasım Pazartesi günü bakanlık web sitesi ve basın aracılığıyla kamuoyuna duyurulacağını da açıkladı.

Öztürkler, halkın hak ettiği çağdaş hizmet ağının kurulması, insanların yüzünün gülmesi için çalışmaya, üretmeye devam edeceklerinin altını çizerek, dijital hizmet ağına bir yenisini eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

WWW.KKTCNEWS.NET

Öztürkler sözlerini şöyle tamamladı: “Çalışmaları hızlıca, büyük özveri ile yürütüp, sonuç alan Taşınmaz Mal Birimi Müdürümüz Mehmet Kayan’a, Bakanlık Bilgi İşlem Bölümümüze ve tüm emeği geçen personelimize teşekkür ediyor, ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum.”

WWW.KKTCNEWS.NET
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.